23832
post-template-default,single,single-post,postid-23832,single-format-standard,stockholm-core-2.2.1,select-child-theme-ver-1.1,select-theme-ver-8.0,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,no_animation_on_touch,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
vyhodny linkedin

8 výhod, ktoré prináša účet na LinkedIne

Máte svoj LinkedIn účet, no nevyužívate ho? A viete, že robíte veľkú chybu? Je to najväčšia profesná sociálna sieť, na ktorej sa nachádzajú celosvetovo uznávané špičky vo svojom odbore, no možno i vaši budúci zamestnanci.

Zhrnuli sme pre vás TOP 8 výhod LinkedInu, ktoré vás presvedčia o jeho kvalitách.

1. PONUKY PRÁCE Z CELÉHO SVETA

Nájdite si prácu z ktoréhokoľvek kúta sveta. Chceli by ste pracovať z pláže? Alebo preferujte skôr vysokohorské prostredie? Vďaka LinkedInu si môžete nájsť prácu kdekoľvek.  

2. VEĽMI MÁLO REKLÁM

V porovnaní so sociálnou sieťou Facebook sa na LinkedIne nachádza žalostne málo reklám. Je to tým, že táto sieť nie je zatiaľ až tak lákavá a ,,prebádaná“ marketérmi, a preto konajte, kým je čas. 

3. ZÍSKAJTE DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE O ĽUĎOCH Z BRANDŽE

Pozrite si na LinkedIne dôležité údaje o vašich partneroch či konkurencii. Začnite ich sledovať a aj z najväčších rivalov sa môžu stať najlepší priatelia. Pretože výmena kontaktov vám môže v budúcnosti len pomôcť. 

4. ŽIADNI TROLLOVIA

V porovnaní s Facebookom je konverzácia na LinkedIne oveľa kvalitnejšia a priamejšia. Fake profily či hejterských trollov tu preto nehľadajte. 

5. ZOZNÁMTE SA S ĽUĎMI, KTORÍ MAJÚ PODOBNÉ ZÁUJMY

Hľadáte vo svojom okolí niekoho, ako ste vy? Na LinkedIne sa môžete zoznámiť s ľuďmi, ktorí pracujú v rovnakej oblasti alebo sa venujú podobným činnostiam. Môžete ich vyhľadať pomocou hashtagov, skupín alebo údajov z vyplneného profilu.

6. NÁJDITE ODPOVEDE NA VAŠE OTÁZKY

Viacerí užívatelia chcú na LinkedIne edukovať svojich sledovateľov. Vďaka nim sa môžete bližšie zorientovať v problematike, ktorá vás zaujíma. Jedným zo spomínaných odborníkov je aj Miki Plichta, ktorý sa venuje komunikácii a marketingu práve na tejto sociálnej sieti.

7. ZISTITE, AKO ÚSPEŠNÍ ĽUDIA VO VAŠOM ODBORE ROZBEHLI KARIÉRU

Áno, každý sa rád pochváli dobrým a silným príbehom, ktorý zaujíma užívateľov. Ak sa chcete motivovať, práve príbeh podobného typu vás môže inšpirovať.

8. ZOSTAŇTE V KONTAKTE SO SPOLUŽIAKMI ČI KOLEGAMI

Končíte štúdium a chcete zostať v kontakte so spolužiakmi? Odchádzate na materskú? Alebo meníte firmu? Zostaňte v kontakte, pretože človek nikdy nevie, aký kontakt sa mu zíde … 

Využite najväčšiu databázu kontaktov vo svoj prospech a predajte sa, nech o vás všetci vedia. Či už budúci zamestnávatelia, potenciálni zamestnanci, alebo nesmierne dôležití zákazníci. LinkedIn je pre každého. 

AK CHCETE VEDIEŤ VIAC O SOCIÁLNEJ SIETI LINKEDIN, VYPOČUJTE SI TENTO >>> PODCAST <<<. Nájdete v ňom rozhovor, ktorý vznikol 20. júna 2019. Talk s Richardom Čermákom moderovala Jana Malaga, špecialistka na obsahový marketing a influencer marketing.