22009
post-template-default,single,single-post,postid-22009,single-format-standard,stockholm-core-2.2.1,select-child-theme-ver-1.1,select-theme-ver-8.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive

Ako si budovať vzťah so svojimi čitateľmi

Venovať čas čitateľom vášho blogu sa vždy oplatí. Výborným spôsobom ako nadviazať vzťah a zblížiť sa s nimi sú sociálne médiá. Ak už máte nazbieranú svoju fanúšikovskú základňu, vďaka týmto pravidlám posuniete váš vzťah na nový level.

1# Spätná väzba

Ak chcete vylepšiť vzťah s vašimi fanúšikmi, dbajte na to, aby ste mali prehľad o tom, čo si o vás vaši fanúšikovia myslia, čo o vás hovoria a aký na vás majú názor. Dajte im pocítiť, že ich mienka je pre vás cenná. Práve na sociálnych médiách môžu vaši potenciálni fanúšikovia natrafiť na váš blog najrýchlejšie, a preto si dajte záležať na tom, ako reagujete, vystupujete a pôsobíte.

2# Pozitívna odpoveď

Ak sú vaši fanúšikovia aktívni, reagujú v komentároch a delia sa s vami o ich názor, nájdite si čas na to, aby ste odpovedali každému jednému a tým rozvinuli konverzáciu. Úprimné a autentické odpovede sú kľúčom k spokojným fanúšikom, ktorí sa vďaka vašej reakcii budú cítiť vypočutí. Pripraviť sa musíte aj na negatívne komentáre, ktoré z vašej strany nemôžu zostať nepovšimnuté. Neodpovedať na negatívny komentár je horšie, ako dostať ho.

2# Oceňte lojalitu

Snažte sa rozpoznať a následne adekvátne oceniť vašich skalných fanúšikov. Budú z toho nadšení. Skúste sa o nich zmieniť prostredníctvom sociálnych médií či v novom článku na blogu. Týmto spôsobom ich povzbudíte k tomu, aby vám aj naďalej pomáhali vyvíjať a zlepšovať sa a budú to robiť s ešte väčším nadšením. Určite ocenia, keď si povšimnete a odmeníte ich zápal a nadšenie pre vec.

3# Dajte im pocit dôležitosti

Pozývajte svojich fanúšikov na rôzne udalosti, kde sa s vami budú môcť stretnúť, žiadajte ich o nápady, organizujte rôzne súťaže, jednoducho, dajte im pocítiť, že sú súčasťou vášho blogu a bez nich by to nebolo ono.

4# Ten správny čas

Uverejňujte obsah na vašich sociálnych médiách v ten správny čas. Aj v prípade, že uverejníte kvalitný a relevantný kontent nemáte žiadnu istotu, že to zastihne vašu cieľovú skupinu. Zvýšiť šance na zasiahnutie relevantných čitateľov môžete uverejňovaním príspevkov v ten správny čas. Najvhodnejší čas na uverejnenie príspevku počas dňa na Facebooku je od štvrtka do nedele, medzi 12:00 až 16:00. (https://coschedule.com/blog/best-times-to-post-on-social-media/) Avšak na rôzne oblasti môže platiť niečo iné, preto je najistejšie, keď si to sami na svojich fanúšikoch odskúšate.

-Lucia