19169
page-template,page-template-blog-masonry,page-template-blog-masonry-php,page,page-id-19169,cookies-not-set,stockholm-core-1.0.8,cooltimeline-body,select-child-theme-ver-1.1,select-theme-ver-5.1.5,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.2,vc_responsive

Ako získať viac nových sledovateľov na Instagrame?

Či už využívaš Instagram len ako osobný účet na zdieľanie zážitkov so svojimi priateľmi a rodinou, alebo firemný, ktorý je súčasťou tvojej práce, určite citlivo vnímaš počet svojich sledovateľov. Ak máš pocit že tvoj účet stagnuje a neposúva sa ďalej, tu sú dôvody prečo tomu tak môže byť.

>> 7 najčastejších dôvodov prečo ti nepribúdajú sledovatelia <<

1. Pridávaš príspevky náhodne

Dôležitá vec pri snahe v budovaní a zväčšovaní svojho profilu je konzistentnosť. Ak chceš prilákať nových sledovateľov a nestratiť tých existujúcich, musíš postovať pravidelne podľa určitého „rozvrhu“.

Nepridávaj príspevky len raz za čas, aby sledovatelia na teba nezabudli. Pravidelné postovanie zvyšuje tvoju šancu získať nových fanúšikov. Keďže bežný užívateľ otvorí svoju aplikáciu niekoľkokrát denne, vždy máš šancu osloviť ho. Dôležitým aspektom je zistiť kedy sú tvoji sledovatelia najaktívnejší. Tieto štatistiky nájdeš priamo vo svojej IG aplikácii v časti Štatistiky.

 

Dnes nájdeš množstvo programov a aplikácií, ktoré sa o pravidelné pridávanie príspevkov postarajú za teba a pomôžu ti. Väčšina je dostupných v desktopovej verzii, ako aj aplikácia do tvojho smartfónu. (Planoly, Plann + Instagram Analytics).

 

 

2. Smajlík ako popis nestačí

Aj keď je Instagram prevažne vizuálna platforma, vhodný popis k príspevku je kľúčový. Zaručeným spôsobom ako zvýšiť interakciu so svojim publikom a zapojiť ich do diskusie je položenie otázky. Najdôležitejšie posolstvo napíš na začiatok, aby si to ľudia všimli, pretože ak je popis k príspevku dlhší ako 125 znakov Instagram ho nezobrazí celý a sledovateľ ho musí rozkliknúť, aby videl viac.
Nezabúdaj na hashtagy. V príspevku môžeš využiť max 30 a v Stories 10. Príspevok už s 1 hashtagom má až o 12,6 % väčší engagement ako príspevok bez neho.

Dobrý príklad:

Zlý príklad:

 

3. Pozor na nesprávne publikum

Ako každá značka – firma, tak aj tvoj účet je relevantný pre určitú cieľovú skupinu, ktorá ťa prevažne sleduje. Polož si teda pár otázok, aby si postupne vypátral, kto je tvoj potenciálny sledovateľ.

  • Aký je priemerný vek tvojich sledovateľov?
  • Ako, kedy a kde používajú Instagram?
  • Čo ich zaujíma?
  • Do akej diskusie sa prevažne zapájajú?
  • Prečo ťa sledujú?

Rovnako sa pozri na štatistiku svojich príspevkov a zistíš, ktoré mali najväčší dosah či interakciu a aký typ je u tvojich sledovateľov žiadaný.

 

4. Prečo sa venuješ len Instagramu?

Keďže cieľom je zvýšiť povedomie o tvojom účte a prilákať nových sledovateľov, musíš zapojiť aj iné platformy. Môžeš využiť aj iné sociálne siete, napríklad Facebook, Tik Tok, YouTube,  alebo spomeň svoj účet na webe, pripoj link v e-mailoch, zdieľaj ho na blogu.

 

5. Škoda, že nevyužívaš všetky funkcie Instagramu

Instagram už dávno nie je len o príspevkoch vo feede. Veľmi populárne sú stories, ktoré po 24 hodinách zmiznú, avšak pomocou nich si udržiavaš celodenný kontakt so svojimi sledovateľmi. Využi v nich aj funkcie ako anketa, otázky, hashtagy, geolokácia, aby sa tvoji sledovatelia mohli zapájať.

Preto ak pridávaš príspevok, zmieň sa o ňom vo svojom príbehu, aby si naň ľudia preklikli. Svoju popularitu nachádzajú vo veľkom Instagram filtre, ktoré si môžeš vytvoriť úplne podľa seba, alebo s logom tvojej značky. Nápaditý a kreatívny filter si budú fanúšikovia zdieľať aj medzi sebou.

Keďže Tik Tok je momentálne veľmi obľúbený, Instagram pridal novú funkciu s názvom Instagram Reels. Máš teda ďalšiu kreatívnu možnosť ako osloviť svoju cieľovú skupinu.

 

6. Nie si dostatočne aktívny

Aj keď cieľom je zvyšovať aktivitu a interakciu svojich sledovateľov a prilákanie nových, je potrebné aby si interagoval aj ty. Zdieľanie či označovanie iných účtov, či zapájanie sa do diskusií, komentovanie príspevkov iných ti zvyšuje šancu, aby ťa objavili noví potencionálni sledovatelia.

 

7. Odmeň svojich sledovateľov: Giveaway, alebo sprav súťaž

Dôležité je nielen získavanie nových sledovateľov, ale aj udržiavanie vzťahu s existujúcimi. Čo môže byť lepšie, ako len tak ich odmeniť alebo urobiť pre nich súťaž? Existuje viacero typov ktoré môžeš zrealizovať. Daj si však pozor na právne podmienky. Ide o skvelý spôsob ako sa zviditeľniť a prilákať veľké množstvo nových sledovateľov. Ale ak to neurobíš zodpovedne, aj hejterov.

View this post on Instagram

⭐ 𝕊𝕆𝕌𝕋ĚŽ ⭐ o luxusní kočárek 𝔻𝔼𝕄𝕀 𝕘𝕣𝕠𝕨 v hodnotě 𝟙𝟡.𝟡𝟡𝟡,-, který se také pyšní oceněním ℝ𝕖𝕕 𝔻𝕠𝕥 𝔸𝕨𝕒𝕣𝕕 😉 Vyhrajte kočárek DEMI grow, který snadno přizpůsobíte vašim potřebám. Kočárek můžete použít pro jedno dítě, sourozence i dvojčata. Podmínky pro zapojení do soutěže: 1. Sledujte náš profil @nuna_czsk 2. Do komentáře označte alespoň 2 další uživatele, které by mohla soutěž také zajímat. Povolen je pouze 1 komentář!!! (budeme losovat opět v aplikaci, kde budou duplicitní komentáře vyloučené). Soutěž poběží od 9.10.2020 do 22.10.2020. A my 23.10.2020 vylosujeme vítěze 😉 #nuna_czsk #nunademigrow #kocarek #kočárek #soutez #soutezime #sutaz #sutazime #soutěž #sportovnikocarek #promiminko #maminka #vybavickapromiminko #vybavickapromiminko #kocarkovani Soutěž není žádným způsobem provozována, sponzorována nebo spojena s Instagramem a Instagram za ni neručí. Podrobná pravidla soutěže naleznete zde: https://bit.ly/30JBwkM

A post shared by @ nuna_czsk on

Ako profesionálne zarábať na Instagrame?

Spolupráca so značkami na Instagrame prináša zo sebou nielen výhody, ale aj povinnosti. Priznať sa, že spolupráca je honorovaná nie je hanba. Je to dokonca povinnosť, o ktorej nie všetci Instagrameri vedia.VIAC

Top 10 Slovak female influencers on Instagram

Poznáte najsledovanejšie slovenské influencerky? Počet sledovateľov na Instagrame nie je vždy priamo úmerná tomu, že ide v skutočnosti o najznámejšieho influencera medzi Slovákmi. Na druhej strane, počet fanúšikovskej základne svedčí o tom, že obsah, ktorý vytvára influencer ľudí zaujíma a je žiadaný. Chcú byť informovaní o všetkom čo ich celebrita aktuálne robí.VIAC

Ako využiť CX počas cesty zákazníka v B2B segmente?

Pre podnik je 7x lacnejšie udržať si vzťahy s verným B2B zákazníkom ako získať nového. Väčšina sa však po nákupnom rozhodnutí na zákazníka už nezameria alebo pri tvorbe komunikačnej stratégie využije známy model Kaushnikov model (See, Think, Do, Care). Ako však najefektívnejšie pristúpiť k zákazníkovi na B2B trhu?VIAC

5 horúcich trendov na sociálnych sieťach

Sociálne siete sa neustále vyvíjajú a ak chcete ostať IN, je nevyhnutné držať sa nových trendov.

Zhrnuli sme hlavné trendy tohto roku, ktoré sú v týchto dňoch najmodernejšie a váš marketing posunú na profesionálnu úroveň.VIAC

Urobte si obsahovú stratégiu sami. Nepotrebujete na to agentúru  

Marketing  je o kompromisoch a o tom, čo klient dokáže a chce pre značku urobiť. Ak je agentúra príliš ambiciózna, tvrdohlavá a náročná, v očiach klienta je neúspešná.

Sme si plne vedomí, že ak chceme pre našich klientov to najlepšie, základom je tvorba a distribúcia relevantného obsahu. Ako začať?VIAC

Premýšľaj ako top marketér Walt Disney

Walt Disney bol uznávaný ako technologický génius. Jeho otvorené a adaptívne myslenie v zábavnom priemysle prinieslo revolučný pokrok a v mnohých ohľadoch stále zastáva silné stanovisko v modernom zábavnom priemysle.

VIAC