27230
post-template-default,single,single-post,postid-27230,single-format-standard,stockholm-core-2.2.1,select-child-theme-ver-1.1,select-theme-ver-8.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_menu_,cookies-not-set,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Instagram Spomienky funkcia

Novinka na Instagrame: Funkcia Spomienky už nielen na Facebooku

Správanie užívateľov na Instagrame sa mení. Meta sa preto rozhodla, že aj na Instagram prinesie obľúbenú funkciu z Facebooku – Memories (Spomienky). Máte ju v profile už aj vy?

Funkciu Spomienky na Facebooku testovali od roku 2015

Instagram spomienky

Všimli ste si Spomienky aj vo vašom profile? Zdroj: Instagram

 

Ako riešenie klesajúcej angažovanosti na Facebooku jeho manažéri priniesli funkciu „On this Day“. Dnes je to už pre nás opozeraná funkcia, ktorá pre užívateľa jedným klikom zabezpečí „nový“ nostalgický obsah, ktorý vyvolá v ostatných vyšší záujem klikať a komentovať. Niekedy dokonca väčší, ako je pri novovytvorených postoch. 

Čísla nepustia. Podľa portálu SocialMediaToday do roku 2017 viac ako 60 miliónov užívateľov Facebooku každý deň navštevovalo ich osobnú stránku „V tento deň“ a 155 miliónov sa rozhodlo pre túto funkciu dostávať aj špeciálne upozornenia. 

Prečo Instagram implementuje funkciu Spomienky

Aj vy to na sebe asi tiež pozorujete. Konzumujete viac videí, ale menej publikujete a zdieľate. 

Šéf Instagramu, Adam Mosseri, potvrdil, že osobné zdieľanie noviniek sa presunulo do stories a správ. Aj toto je zjavne ďalší impulz, ktorý Instagram viedol k tomu, aby sa snažil udržať angažovanosť používateľov touto novou funkcionalitou. 

 

 

 

Spoločnosti Meta ide o to, aby sa používatelia opätovne zapojili do zdieľania svojich noviniek. Ich snahou je „prinútiť“ ľudí, aby sami publikovali nové príspevky namiesto toho, aby sa v aplikácii len prehrabávali a pozerali odporúčaný obsah. 

Pretože, ak nový obsah nebude vznikať a bude sa opakovať dookola ten istý, čoskoro sa nebude na čo pozerať. To dáva zmysel. 

Na Facebooku Spomienky zafungovali skvele a podnietili milióny ľudí k interakcii. Sme zvedaví, ako to vypáli na Instagrame. 

Kde nájdete všetky Spomienky na Instagrame? 

Vo vašom profile nájdete archív príbehov. Páči sa nám, že je zoradený nielen chronologicky, čiže pri plánovaní obsahu si viete pekne pomôcť pridávaním spomienok, ale viete si pozrieť aj mapu a prepojiť spomienky s určitým miestom. 

K archívu spomienok sa dostane tak, že pri náhľade na danú spomienku kliknete vľavo dole na „Zobraziť všetko“. 

 

Spomienky2

K archívu všetkých Spomienok sa dostanete cez klik na Zobraziť všetko. Zdroj: Instagram

 

Spomienky Instagram profil

Spomienky máte zoradené chronologicky, ale môžete si pozrieť aj mapu miest, kde boli vytvorené. Zdroj: Instagram

 


Jana Malaga, Influencer & Content Marketing Specialist