25016
post-template-default,single,single-post,postid-25016,single-format-standard,stockholm-core-2.2.1,select-child-theme-ver-1.1,select-theme-ver-8.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_menu_,cookies-not-set,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive

Top 10 Slovak female influencers on Instagram

Poznáte najsledovanejšie slovenské influencerky? Počet sledovateľov na Instagrame nie je vždy priamo úmerná tomu, že ide v skutočnosti o najznámejšieho influencera medzi Slovákmi. Na druhej strane, počet fanúšikovskej základne svedčí o tom, že obsah, ktorý vytvára influencer ľudí zaujíma a je žiadaný. Chcú byť informovaní o všetkom čo ich celebrita aktuálne robí.

Práve Instagram je sieť, ktorá je známa svojou bezprostredosťou, aktuálnosťou a osobným kontaktom. Na žiadnej inej sociálnej sieti sa slovenskí influenceri netešia takému veľkému počtu fanúšikov ako práve na IG. Kým na Instagrame má Lucia Lachovič Javorčeková 1,6 milióna fanúšikov, na Facebooku je ich bezmála 60-tisíc.

Tu sú. Top slovenskí influenceri na Instagrame zoradení podľa počtu sledovateľov. Ide o ženy – Slovenky, ale tento rebríček nezohľadňuje to, či komunikujú v slovenčine alebo v inom jazyku. Ani to či žijú v Bratislave, v Prahe, v Londýne alebo v Sydney. Majú ale jedno spoločné – sú zo Slovenska.

Top slovenskí influenceri 2020

  1. 2,1 milióna https://www.instagram.com/luciajavorcekova/
  2. 1,1 milióna https://www.instagram.com/veronikarajek/
  3. 1 milión https://www.instagram.com/pepamack/
  4. 910-tisíc https://www.instagram.com/grwrady/
  5. 812-tisíc https://www.instagram.com/queen.plackova/
  6. 794-tisíc https://www.instagram.com/lucypug/
  7. 713-tisíc https://www.instagram.com/andicsinger/
  8. 671-tisíc https://www.instagram.com/dararolins_vermi/
  9. 594-tisíc https://www.instagram.com/martinahornakova/
  10. 515-tisíc https://www.instagram.com/official_silviakucherenko/

 

Dáta aktuálne k novembru 2021.