22828
post-template-default,single,single-post,postid-22828,single-format-standard,stockholm-core-2.2.1,select-child-theme-ver-1.1,select-theme-ver-8.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive

Visibility: píšte o tom, čo vás baví a čomu rozumiete!

Začínali ako SEO agentúra a dnes sú jednými z najlepších v online marketingu na Slovensku. Visibility sídli v Bratislave a vznikli v roku 2009. V súčasnosti poskytujú kompletné služby v rámci online marketingu a okrem iného zvíťazili so svojim blogom plným hodnotných informácií 2-krát v súťaži BLOGER ROKA! V rozhovore sa okrem iného dozvieš aj 5 trikov ako na firemný blog a poraziť ním konkurenciu!

Ste jednou z najlepších online agentúr na Slovensku, ako ste začínali s blogom na webe?

S blogom na webe sme začínali v roku 2010, v tom čase bol content marketing na Slovensku len teóriou a všetci blogeri sa poznali po mene. Keď sa na to pozrieme dnes a vidíme, koľko je len na Slovensku blogerov a koľko je obsahu, je to až nepredstaviteľné. 🙂

Kto stoji za nápadmi a článkami na blogu?

Na Visiblogu začínal písať Juraj Sasko, o rok na to sa pridala Júlia Micháleková a Marek Šulik. Visiblog sa od začiatku venoval hlavne online marketingu, no neskôr sa pridali aj soft skillovejšie témy. Dnes na našom visiblogu môžete nájsť viac ako 900 článkov od 73 autorov  🙂

Odkiaľ pochádzajú inšpirácie na tvorbu článkov?

Každý bloger z Visi má svoj vlastný zdroj nápadov. Najčastejšie však súvisia s ich prácou, a teda píšu o tom, čo ich baví a v čom sa vyznajú.

Koľko priemerne trvá tvorba článku na blogu?

Keďže na Visiblog prispievajú desiatky ľudí, je to veľmi individuálne. Je rozdiel, ak napíšete rýchlu správu o novej funkcii v Instagrame, ako keď urobíte kompletný návod pre lokálne SEO. Ak by sme to spriemerovali, celý proces napísania jednoduchšieho článku aj s korektúrou trvá približne 4 hodiny. Niektoré naše obsiahlejšie články trvajú napísať aj viac ako 20, či dokonca 50 hodín.

Čo je charakteristické pre Visiblog a čím sa odlišuje od ostatných blogov online agentúr?

Pre Visiblog je charakteristická rozmanitosť a komplexnosť tém z oblasti online marketingu. Ako sme už spomínali vyššie, Visi autori píšu o témach, v ktorých sa vyznajú, preto u nás nenájdete články plné vaty, ale komplexné návody a hodnotné informácie. No taktiež tam môžete nájsť viac ako 110 videoblogov, niekoľko rozhovorov, recenzií či case studies. Myslíme si, že je z čoho vyberať.

Čo považujete za najväčší úspech na vašom blogu a prečo?

Napríklad 2-násobné ocenenie v súťaži BLOGER ROKA :-), ale aj individuálne úspechy niektorých článkov. Ak váš obsah zazdieľajú top ľudia v online marketingu, viete, že to robíte dobre. A v neposlednom rade sú to ďakovné správy od čitateľov, ktorí posúvajú dopredu nielen celý blog, ale hlavne našich autorov.

V roku 2017 ste sa umiestnili na 1. mieste v súťaži BLOGER ROKA, kam ste sa odvtedy posunuli, čo ste vylepšili a ako vás  tento úspech namotivoval na sebe ďalej pracovať?

Oceneniu sme sa veľmi potešili. Určite je to najväčšie zadosťučinenie pre samotných autorov, ale aj firmu, pretože vieme že to má zmysel a tých XY hodín, ktoré na tom denne trávime, majú naozaj zmysel. Najviac sa ale snažíme motivovať autorov. Každý mesiac vyhlasujeme autora mesiaca, ktorý je finančne ohodnotený.

Skúste nám dať 5 trikov ako na blog na webovej stránke, aby sme porazili konkurenciu.

Píšte o tom, čo vás baví a čomu rozumiete

Píšte pravidelne

Napíšte to lepšie ako konkurencia

Nezanedbajte promovanie článku

Vylepšujte a aktualizujte staršie články

 

Autori odpovedí: Mikuláš Prokop, Eva Fajčíková